Fitpoint

AmpliTrain® EMS-EMA, tıbbi ürün ruhsatına sahip Alman yüksek teknolojisi ile üretilmiş bir cihazdır.Bu yönü ile kaslarımızı güçlendirirken” acaba vücudumuzda ileriye yönelik başka hasarlara yol açar mı”şeklinde bir soru ile zihinlerimiz bulanmayacaktır. Cosmoline Tarsus kalitesi ve güvencesiyle Fitzone ile tanışma fırsatını kaçırmayın.

AmpliTrain® EMS-EMA, şimdiye kadar bildiğimiz yüzeysel kaslara uyarı veren cihazlardan farklı olarak EMS sistem yanında daha derin kas yapılarına etki eden EMA sistemi de içermektedir.

Bu teknoloji sayesinde;

 • Vücut metabolizmasını aktive eder
 • Vücuda esneklik kazandırır
 • Vücuttaki tüm kasların en yoğun bir şekilde çalışmasını sağlar
 • Kan ve Lenf sisteminin çalışmasını düzenler
 • Hormon metabolizmasını düzenler
 • Osteoporosis etkisini azaltır
 • Sırt ve bel ağrısını azaltır, bu bölgeleri güçlendirir
 • Kemik yoğunluğunu arttırır
 • Bölgesel yağ metabolizmasını harekete geçirir
 • Selülit oluşumunu engeller, selüliti azaltır
 • Kollajen üretimini aktive ederek cilt kalitesini arttırır
 • Zihinsel ve bedensel stresi azaltır
 • Vücut onarımını hızlandırır.

Profesyonel Spor

Hangi tür spor yapılması düşünülürse düşünülsün hepsinde temel aynıdır.Metabolizmayı hızlandırmak,vücudu esnetmek ve kas gücünü artırmak.

AmpliTrain® EMS-EMA sistem in yapılmak istenen çalışmaya göre verilen stimülasyonun ayarlanabiliyor olması ve birlikte istenen her türlü hareketin yapılabiliyor olması her spor branşında kullanılabilmesini sağlamaktadır.Kişinin yapısına göre AmpliTrain® EMS-EMA sistem Master Trainer i ile birlikte hazırlanan program doğrultusunda istenilen hedefe en kısa süre harcanarak etkili bir yöntemle varılmış olur.

Aerobik ten fitness’a,pilates’ten kondisyon çalışmalarına ve vücut geliştirme ye kadar tüm branşlar anlamında en etkin bir spor gerçekleştirilebilir.

Zayıflama ve Selülit

Günümüzde aşırı kilo artık büyük bir sorun olmuş vaziyettedir.Sadece görüntü olarak değil ,yanında başka hastalıklara da yol açtığı düşünülünce problemin önemi daha iyi anlaşılır.Aşırı kilolardan kurtulmak amacıyla sadece diyet uygulamak maalesef yeterli olmuyor.Vücut metabolizmasını hızlandıracak,kas kitlesini güçlendirecek ve fazla yağların parçalanmasına yardımcı olacak sportif bir aktivasyona da ihtiyaç duyulur.Bunu en etkili bir şekilde sağlamak isterken diğer sorunları da ber taraf etmemiz gerekir.Fazla kilodan dolayı hareketlerin rahat yapılamaması,agressif sporlar ile yaralanmalardan kaçınmak ve en önemli unsurlardan biri zaman…

İşte burada AmpliTrain® EMS-EMA sistem devreye girmektedir.

AmpliTrain® EMS-EMA sistem ile : Vücut metabolizması hızlanır,bölgesel yağ parçalanması artar,lenf sistemi en aktif yoğun şekilde çalışır,zayıflamış kas tabakası güçlenir,Vücudun şekillenmesi sağlanır,sellülitli dokular tedavi olur ve görüntü düzelir.

Fizik Terapi ve Rehabilitasyon

Çok yönlü kullanım imkanı sayesinde AmpliTrain® EMS-EMA sistem geniş yelpazeli fizyoterapi tedavileri için de uygundur.Aynı zamanda aşırı kilolu insanların, diyabet hastalarının, kalp hastalarının ve sağlık açısından farklı spor türlerini yapamayan hastaların spor yapmasına olanak sağlar.

AmpliTraining EMS-EMA’nın Fizik Terapi ve Rehabilitasyon amaçlı kullanılabildiği alanlar:

 • Tam veya kısmi olarak hareket özgürlüğünün kaybedildiği kas ve eklem hastalıklarında
 • Multipl Skleroz(MS),Ankilozan Spondilit gibi sinir ve kas sistemini ilgilendiren hastalıklarda
 • Fibromyalji, Kireçlenmeler ve Kronik Yorgunluk Sendromu gibi hastalıklarda
 • Genel vücut zayıflığında kas ve eklemlerde güçlendirme amaçlı
 • Spor yaralanmaları sonrası kontrollü rehabilitasyon sağlama ve eski performansa kavuşturma amaçlı kullanılır

AmpliTrain® EMS-EMA sistem master traineri ya da uygulama eğitimi almış bir fizyoterapist yönetiminde uygulanır.

AmpliTrain; içerisinde iki sistem barındırır. EMS ve EMA.

EMS; elektrikli kas stimülasyonu - EMA; elektrikli kas aktivasyonu demektir.

Temel olarak her iki durumda da söz konusu olan, akım ile kas yoğunluğu üzerine etki etmektir. Bunu uyarı akımı (yani düşük frekanslı akım) ile yaptığımızda geleneksel olarak EMS olarak adlandırırız. Burada motor sinirler uyarılır ve böylece kaslarda kasılma neden olur.

Yüksek değerde orta frekans akımı kullanıldığında tercihen EMA’dan bahsedilir. (Teknik olarak daha masraflıdır ve bu nedenle diğer cihazlarda çok yaygın değildir) Orta frekanslı akım kas hücrelerinin fizyolojik olarak aktive edilmesine izin verir ve bu şekilde sinirlere hasar vermeden kasılmasına yol açar.Böylece EMS sistemden farklı olarak; Hücre aktivasyonu, derin etki ve hacim etkisi ortaya çıkarır.

AmpliTrain® EMA cihazı tıbbi ürün ruhsatına sahiptir.

Hacim Etkisi

AmpliTrain® diğer ‘tüm vücut EMS sistemleri’ne kıyasla daha az sayıda elektrot çiftine (çıkışına) ihtiyaç duyar. Tüm doku türlerinden sağlanan akım geçişinin aktivasyonu ile geniş bir alan üzerinde etki sağlanır. Örneğin iki kol elektrotu tüm üst bedende yer alan kaslarda kasılma sağlamak ve akımın geçtiği dokularda vücut hücrelerini aktive etmek için yeterli olur.

Hücre Aktivasyonu

AmpliTrain® akımı, modüle edilmiş orta frekans, pek çok doku içinden geçer (özellikle cilt, kas, yağ) ve ilgili hücreleri aktive eder. Bunun anlamı ise akımın hücreleri tam olarak hücrelerin bölünme aşamasına benzer bir duruma getirmesidir. Bu hücreler tamamen ‘canlı’ olup metabolizma hızı artırılmıştır, besin maddeleri hücreler tarafından daha absorbe edilir ve yine atık maddeler de daha hızlı atılabilir.

Derinlik Etkisi

EMA yani Orta frekanslı AmpliTrain®akımı vücudun derinliklerine saf sinyaller aktarma özelliğine sahiptir, bu şekilde derinlerde yer alan motor sinirlerine ulaşılır veya doğrudan kaslarda bir kasılma oluşturulur. Bilimsel olarak modüle edilmiş orta frekansın “kısmi fizyolojik” etkilerinden bahsedilmektedir. Bu şekilde daha fazla kas grubuna erişilir ve EMS uygulamasına kıyasla daha geniş bir kas tabakası uyarılmış olur.